Üye Sayısı
26.388
#Bülten

Yeni Dacia Bigster SUV Test Edilirken Görüntülendi

Dacia, gelecek yıl piyasaya sürmeyi planladığı bugüne kadarki en büyük otomobili Bigster SUV’da son rötuşları yapıyor. Test sürüşleri esnasında görüntülenen araç oldukça ilgi çekti.

Benzinli ve Hibrit Motor Seçenekleri Bekleniyor

Kamuflajlı bir Bigster’ın kamuya açık yollarda test edildiği yeni görüntüler, üretim otomobilinin tasarımının 2021’de tanıtılan konsepte büyük ölçüde sadık kaldığını gösteriyor. 4×4’ten ilham alan büyük oranlarını ve ince LED farlarını koruyan Bigster, daha küçük Dacia Duster SUV’a güçlü bir benzerlik gösteriyor. Bigster, aslında uzatılmış bir Duster modeli gibi görünüyor. Renault Grubu CMF-B (Ortak Modül Ailesi) platformunu temel alıyor, ancak 4,6 m uzunluğuyla 0,3 m daha uzun. Bu, Bigster’ı Rumen markasının bugüne kadarki en büyük otomobili haline getiriyor.

Rekabetçi Fiyat Politikası

Dacia ayrıca Ford Kuga ve Toyota RAV4 gibi en çok satan otomobillerle rekabet edecek. Dacia CEO’su Denis Le Vot, Bigster’ın değer odaklı yaklaşımının, sürekli olarak orta boy segmentin dışında fiyatlandırılan otomobil alıcılarının dikkatini çekme şansı verdiğine inanıyor. Dacia, fiyat konusunda kendi sınıfındaki araçlara kıyasla çok daha mantıklı olacaklarını savunuyor. Bu nedenle Bigster’ın, muhtemelen 30.000 £ sınırının hemen altından başlayarak fiyat konusunda önemli rakiplerinin altında olması bekleniyor.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir