Üye Sayısı
26.388
#Bülten

Red Bull Back Line İle Sokak Voleybolu’nun Kuralları Yeniden Yazılıyor 

Yeniden belirlenen sıra dışı kurallarla voleybola yeni bir soluk getiren Red Bull Back Line heyecanı başlıyor. Her sette kazanan takımın sahasının 1 metre daraldığı bu etkinliğe başvurular Redbull.com websitesi üzerinden yapılabiliyor.

Voleybolu sokaklara taşıyan ve değişen kurallarıyla yeniden boyutlandıran Red Bull Back Line geri dönüyor. Heyecanla beklenen sıra dışı etkinlikte elemeler 13-14 Temmuz tarihlerinde Mersin’de başlayacak.

Etkinlik Detayları

Red Bull Back Line’da, sporcuların formalarını Beymen Club tasarlıyor. Takımlar, bir veya iki yedek olmak üzere beşer veya altışar oyuncudan oluşuyor ve her takımda sahada en az bir kadın ya da bir erkek oyuncu bulunması gerekiyor. Üç set üzerinden oynanan maçlarda, seti kazanan takımın sahası bir metre daralıyor.

Red Bull Back Line’da elemeler 13-14 Temmuz’da Mersin’de, 20-21 Temmuz’da İzmir’de ve 26-27 Temmuz’da İstanbul’da gerçekleşecek. Ülke kazananının belirleneceği turnuvanın finali ise 28 Temmuz’da İstanbul’da tamamlanacak. Başvurular https://www.redbull.com/tr-tr/events/red-bull-back-line adresinden gerçekleştiriliyor.

Voleybolun Kuralları Yeniden Yazılıyor

Red Bull Back Line, voleybolu sokağa taşımayı ve kuralları daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor. Turnuva kapsamında seti kazanan takımın sahası 1 metre daralıyor. Böylelikle seti kazanan ekip, skor avantajının yanında daha küçük sahada oynama avantajı da elde ediyor.

Turnuvada, 4 ana ve 2 yedek oyuncudan oluşan takımlar 11 puanlık 3 set olarak düzenlenen müsabakalarda karşılaşacak. Karşılaşmalarda her iki takımın da sahada en az 1 kadın ve 1 erkek oyuncu bulundurması gerekiyor.

Red Bull Back Line, katılımcılara eğlenceli ve rekabet dolu anlar yaşatmayı vaat ediyor. Bu sıra dışı etkinlikte yer almak isteyen tüm sporcuları başvurularını yapmaya davet ediyoruz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir