Üye Sayısı
26.388
#Snowboard

Snowboard ve Kayak Malzemelerini Uygun Fiyatlarla Almanın Yolları

Herkese merhaba. Hepimizin sanıyorum ortak kanayan yarası snowboard ve kayak malzemesini nereden bulurum? Hadi buldum euro, dolar bu kadar alıp başını gitmişken nasıl hesaplı alırım?

Sizi çok iyi anlıyorum. 🙂 Ben bunun birkaç yolunu buldum ve sizinle paylaşmak istedim. Belki yararı olur.

Ekipmana yatıracağınız para aslında kendinize yaptığınız bir yatırım bunu asla unutmayın çünkü malzemeniz ne kadar iyi olursa sağlığınız da o kadar güvence altında olacaktır.

Eğer snowboard veya kayak sporuna ilk kez başlayacaksanız sakın ha sakın arkadaşlarınızın gazına gelip onların öğretmesine ya da kendi başınıza denemeye kalkmayın. Önce mutlaka bir profesyonelden ders alın. Derse vereceğiniz ücret kırık, çıkık tedavisinden çok daha ucuz. 🙂 İlk ders alacağınız yer için de KartalKaya iyi bir başlangıç olabilir.(Mümkünse hafta içi). Hem Uludağ kadar kalabalık değil hem de eğimi, havası ve otele yakınlığı açısından çok rahat.

Malzeme konusuna gelince; bundan 2-3 sene öncesine kadar tüm malzemeyi Bulgaristan’dan alın kurulun derdim ama malum döviz konusuyla paralel bu önerim artık geçerli değil. Öncelikle yeni başlıyorsanız mutlaka ekipman kiralayın. Özellikle kask, sırt ve kalça korumasız kesinlikle piste çıkmayın.

Kiralık ekipmanla neye ihtiyacınız olduğunu 1-2 ders sonra anlamaya başlayacaksınız. Herkesin bir ekipmandan beklentileri farklı. Yani ekipman seçiminiz sizin kullanıcı deneyiminizle doğru orantılı olacaktır. O yüzden kiralamadan malzeme almayın derim.

Tavsiyelerimi 3 ana başlıkta yapabilirim.

1- İkinci el ekipman ve malzeme alımı

2- Giriş aşamasındaki ekipman ve malzeme alımı

3- Profesyonel ekipman ve malzeme alımı

1- İkinci el ekipman ve malzeme alımı

Bütçe konusunda kısıtlı davranacaksanız başlangıç için www.letgo.com ve www.sahibinden.com ‘da çok temiz ikinci el outdoor malzemeler de bulmak mümkün.

2- Giriş aşamasındaki ekipman ve malzeme alımı

Başlangıçtan sonra giriş aşamları için de Decathlon sizin tüm ihtiyaçlarınıza fazlasıyla karşılık verecektir.

3- Profesyonel ekipman ve malzeme alımı

Son olarak eğer başlangıç bölümünü geçtiniz ve ekipmanınıza yatırım yapmak istiyorsanız:

www.amazon.com.tr

www.spx.com.tr

www.atlaskamp.com

www.kutupayisi.com

www.patikaoutdoor.com sitelerini takip edin derim. Bazen de www.morhipo.com, www.trendyol.com, www.n11.com gibi alışveriş sitelerinde güzel indirimler yakalanabiliyor. (Örneğin bot, içlik, çanta vs.)

Kışın en güzel doğa sporlarından olan snowboard ve kayak için ekipmanınızı topladıktan sonra eğitim almayı ihmal etmeyin ve bu muhteşem deneyimin tadını çıkarın.

İpek

Snowboard ve Kayak Malzemelerini Uygun Fiyatlarla Almanın Yolları

Yeni Normalde Spor

Snowboard ve Kayak Malzemelerini Uygun Fiyatlarla Almanın Yolları

Paten Parçaları ve Teknik Özellikleri

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir