Üye Sayısı
26.388
#Bülten

Samsung, Çok Düşük Enerji Tüketimine Sahip İlk Renkli E-Kağıt Ekranını Tanıttı

ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Infocomm 2024 fuarında Samsung, ilk renkli E-Kağıt ekranını tanıttı. Renkli E-Ink teknolojisini kullanan bu panel, sabit görüntülerde hiç enerji tüketmiyor.

Sabit Görüntüde Hiç Enerji Tüketmiyor

Samsung, düşük tüketimli ilk renkli E-Kağıt ekranını tanıtarak büyük bir yeniliğe imza attı. Infocomm 2024 fuarında tanıtılan bu ekran, özellikle reklam gösterimi için kullanılacak. Düşük güç tüketimi sayesinde alışveriş merkezleri, ofisler, halka açık mekanlar, restoranlar ve mağazalar gibi yerlerde reklam, ürün ve menü gösterimi için ideal bir seçenek sunuyor.

Ekranın Teknik Özellikleri

Samsung’un ilk renkli E-Kağıt ekranı, 32 inç büyüklüğe, QHD çözünürlüğe ve 60 bin renk görüntüleme kapasitesine sahip. Ayrıca, 17.9 mm kalınlığı ve batarya hariç yalnızca 2.9 kg ağırlığıyla oldukça taşınabilir bir ekran. Arka ışık kaynağına ihtiyaç duymayan ekran, sabit bir görüntü gösterdiğinde hiç enerji tüketmiyor, yalnızca görüntü değiştiğinde enerji harcıyor.

Ekranda 8 GB depolama alanı, Bluetooth, Wi-Fi ve iki adet USB Type-C bağlantı noktası yer alıyor. Ayrıca, Samsung’un The Frame TV’sine benzer değiştirilebilir Frame Deco çerçevesiyle birlikte geliyor. Şirket, ekranla beraber ekrandaki içeriği yönetmek için bir akıllı telefon uygulamasını da piyasaya sürmeyi planlıyor.

Samsung, Çok Düşük Enerji Tüketimine Sahip İlk Renkli E-Kağıt Ekranını Tanıttı

Dünyada 10’dan Az Körfez Muturu Kaldı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir