Üye Sayısı
26.388
#Bülten

Schneider Electric 2024 Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri Başvuruları Başladı

Schneider Electric, Türkiye’deki iş ortakları, müşteri ve tedarikçilerini 2024 Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri’ne başvurmaya davet ediyor. Programa, tüm dünyadan başvuru yapılabiliyor. Başvuru süreci önceki yıllara göre daha basit hale getirilirken, adayların strateji geliştirme, dijitalleşme ve karbonsuzlaştırma yoluyla nasıl sonuç elde ettikleri değerlendirilecek. Başvurular 15 Ekim 2024 tarihine kadar kabul edilecek ve kazananlar ülke, bölge ve küresel düzeyde belirlenecek, sonuçlar 2025 yılının başında açıklanacak. 2023 yılında gerçekleşen programda, MEA (Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’ndeki 6 finalistin üçü Türkiye’den olmuştu.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde lider olan Schneider Electric, Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri’nin üçüncüsü için başvuruların açıldığını duyurdu. 2022’de başlatılan ödüller, Schneider Electric iş ortakları, müşteri ve tedarikçilerinin daha sürdürülebilir ve elektrikli bir dünya yaratmadaki katkılarını onurlandırıyor.

Başvuru ve seçim kriterleri, Schneider’in sürdürülebilirliğe yönelik entegre yaklaşımını yansıtıyor. Ödül programının odak noktası, elektriklendirme, azaltma ve ikame etme çabalarıyla karbonsuzlaştırma olurken, aynı zamanda strateji geliştirme, dijitalleştirme ve karbonsuzlaştırma eylemleriyle Elektrik 4.0 geleceği yaratmaya yönelik girişimlere de daha geniş bir açıdan bakılıyor. Ödül programı ayrıca, enerji verimliliğinin artırılması, dijital araç ve teknolojilerin uygulanması ve etki ve yeniliğin diğer örneklerini içeriyor. Kazananlar, dünya çapında tanınarak yeni iş fırsatlarından da faydalanıyor.

Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı İsmail Yamangil, “İnovasyon ve bağlılık bir araya geldiğinde, anlamlı değişiklikler yapabileceğimize ve kalıcı bir etki yaratabileceğimize inanıyoruz. Bu ödül programı ile, daha sürdürülebilir, elektrikli ve dijital bir dünya için hedeflerini eyleme dönüştürmek için çaba gösterenleri onurlandırmak istiyoruz,” dedi.

2023 yılında MEA (Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’ndeki 6 finalistin 3’ünün Türkiye’den olduğunu belirten Yamangil, “Bu başarı, Türkiye’deki iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimizin sürdürülebilirlik konusundaki başarılarını ve bu alandaki liderliklerini gösteriyor. Bu nedenle, Türkiye’deki tüm paydaşlarımızı bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Schneider Electric 2024 Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri’ne katılmaya davet ediyoruz,” şeklinde konuştu.

2023 küresel ödülünü kazanan Henkel’in Küresel Kilit Müşteri Yöneticisi Pia Oelze ise, “Bu ödül, kişisel başarıyı, Henkel ve Schneider Electric arasında çözüm odaklı sürdürülebilirlik programlarını keşfetmek için olağanüstü ekip çalışmasını ve daha iyi bir yarın yaratmak için kaydettiğimiz toplu ilerlemeyi temsil ediyor,” dedi.

Nasıl Başvurulur? Başvurular Schneider Electric web sitesi üzerinden kabul edilmeye başlanırken, son başvuru tarihi 15 Ekim 2024 olarak belirlendi. Tüm adaylar ve başvurular ülke ödülleri için kısa listeye alınacak, ardından ülke kazananları bölgesel finallere girecek ve son olarak küresel ödül için değerlendirilecek. Küresel ödülleri kazananlar 2025’in başlarında açıklanacak.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ödül programı 60 ülkeden 400’ün üzerinde başvuru alırken, 12 şirket küresel Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri için seçildi ve kazananlar 3 Nisan 2024’te Paris’teki Schneider Electric İnovasyon Zirvesi’nde açıklandı.

2024 Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri, Schneider’in geniş iş ortağı ekosistemini daha sürdürülebilir bir gelecek sunmak için güçlendirmeyi amaçlayan Sürdürülebilirlik için Ortaklık girişimini hızla büyütüyor. Bu girişimin son kilometre taşı ise dünya çapındaki şirketlerin karbonsuzlaştırma yolculuklarını hızlandırmaları için ücretsiz bir eğitim kaynağı olan Schneider Electric Sürdürülebilirlik Okulu’nun lansmanı oldu.

Schneider Electric 2024 Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri Başvuruları Başladı

Mavi Nefes Projesi, Başta Marmara Denizi Olmak

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir