Üye Sayısı
26.388
#Bülten

Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nin 100. Etabı Boston’da Nefesleri Kesti

Red Bull’un yüksekliğe meydan okuyan uçurumdan serbest atlayış etkinliği, Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nin 100. etabı Boston, ABD’de gerçekleşti. Nefes kesen anlara sahne olan yılın ikinci etabında, kadınlar kategorisinde Avustralyalı Red Bull sporcusu Rhiannan Iflland, erkekler kategorisinde ise bir diğer Red Bull sporcusu Aidan Heslop zirvenin sahibi oldu.

Boston Modern Sanatlar Enstitüsü’nden gerçekleşen etkileyici atlayışlar izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Red Bull sporcuları, Dünya Serisi’nin 100. etabına damga vurdu.

Kadınlar kategorisinde son şampiyon Rhiannan Iffland, Boston etabında birinci oldu. Erkekler kategorisinde ise üç gün süren zorlu mücadelenin kazananı Red Bull sporcusu Aidan Heslop oldu. İngiliz sporcu, final turunda gerçekleştirdiği cüretkar dalışlarla ABD’li atlayışçı James Lichtenstein’ı geride bırakarak zirveye çıktı.

Red Bull Cliff Diving’in 7. etabı 29 Eylül’de Antalya’da gerçekleşecek. Her yıl izleyenlere heyecan dolu anlar yaşatan Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nin her durağında, 8 erkek, 8 kadın atlayışçı ve 4 erkek, 4 kadın joker atlayışçı olmak üzere toplam 24 sporcu kendi kategorilerinde en iyisi olmak için mücadele ediyor.

Antalya etabının 29 Eylül’de gerçekleşeceği bu prestijli turnuvanın 3. etabı, 30 Haziran’da İtalya Polignano A Mare’de yapılacak. İlgiyle takip edilen turnuva, 3. etabın ardından 20 Temmuz’da İrlanda, 10 Ağustos’ta Norveç ve 25 Ağustos’ta Kanada’da devam edecek. Etkinlik, 10 Kasım’da Avustralya’da yapılacak final ile son bulacak.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir