Üye Sayısı
26.388
#Genel

Karting Coşkusu Körfez’de Yaşandı

MOTUL 2024 Türkiye Karting Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışları, 22-23 Haziran tarihlerinde Kocaeli Karting ve Otomobil Spor Kulübü (KO-KART) tarafından Spor Toto, ICRYPEX ve Motul katkılarıyla TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde organize edildi. Beş ayrı kategoride toplam 54 sporcunun katıldığı organizasyonda, tüm kategorilerde Cumartesi günü ilk yarışlar, Pazar günü ise ikinci ve üçüncü yarışlar koşuldu.

Kategori Sonuçları

Mini Kategori

Üç yarış sonunda birinciliğe ulaşan isim Can Özler oldu. Ali Fuat Miras ikinci, Can Günfer Tüzüner ise üçüncü olarak tamamladı.

Junior Kategori

12 sporcunun mücadele ettiği Junior kategoride Dynamic Racing Team’den Erin Ünlüdoğan ilk birinciliğini elde etti. Demir Sağım ikinci, Ömer Ulaş Akbağ ise üçüncü sırada yer aldı. Bu kategoride kadınlar birincisi ise Zeynep Büyükpınar oldu.

Senior Kategori

Dynamic Racing Team’den Kerim Sulyak birinci sırada yer alırken, takım arkadaşı Yağız Tekşan ikinci, Yağız Topal ise üçüncü oldu. Senior kadınlarda birincilik Leyla Sulyak’a giderken, Zeynep Çukurova ikinci sırada yer aldı.

Master Kategori

Master kategoride birinci Murathan Gür, ikinci İlyas Vurgeç, üçüncü ise Mehmet Çınar oldu.

Takım ve Diğer Sonuçlar

Yarışın takımlar birinciliğini Dynamic Racing Team kazanarak şampiyona takımlar birinciliğindeki liderliğini sürdürdü. 9 yaş altı sporcuların katılımına açık olan TOSFED Micro Kupası’nda ise Borusan Otomotiv Motorsport Karting’ten Zayn Sofuoğlu birinci, Enes Hakkı Yeten ikinci, Bulut Tırınk ise üçüncü oldu.

MOTUL 2024 Türkiye Karting Şampiyonası, 10-11 Ağustos tarihlerinde Nimara Otomobil Spor Kulübü (NİMOSK) tarafından Uşak Karting Pisti’nde düzenlenecek olan dördüncü ayak yarışları ile devam edecek.

Karting Coşkusu Körfez’de Yaşandı

Beymen Club Sailing Team Mavi Sulara Yelken

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir