Üye Sayısı
26.388
#Kaykay

Skateparklar Yıkılıyor

Selam Millet! Ben Alphan Ecevit!

6 Yaşından beri extreme sporlarla uğraşıyorum ve bu gün sizlere her extreme sporcunun vazgeçilmez antreman sahası skateparkların Türkiye’deki durumundan bahsedeceğim. Hepsini gezemediğim için takiplerimden ve Türkiye’deki extreme sporla uğraşan başka il’lerde yaşayan arkadaşlarımdan parkların durumu hakkında fotoğraf ve videolar istedim.

Türkiye’de güzel parklar olmasına karşı gerçekten sorumsuzca ve çürümeye bırakılmış parklarıda var. İyi olan parklar maalesef Türkiye’de çok az peki harcanan paralar? Hepsi bu sorumsuzluklardan veya yapan belediyelerin yeteri kadar Skatepark veya bu sporlarla olan bilgilerinin eksiklerinden dolayı facia ile sonuçlanabiliyor. Extreme sporlar tehlikeli sporlardır sizi yanlış yapılmış bir skatepark’ta korumalıklar bir yere kadar koruyabilir veya çürüyen parklarda rampanın bir anda çökmesi veya vidalarının sizin derinizi kaldırmasını bir korumalık takmak yeterli olamayabilir.

Türkiye’de Skateparkla git gide çöküyor, parçalanıyor, tamir eden kimse yok, yeni yapılan Skatepark’larda yanlış yapılıyor, kalitesiz yapılıyor ve böylece parklar için harcanan mesai ve paralar çöpe gitmiş oluyor sonucunda çocuklar parklarda kayamıyor.

Sizden ricam bu olaylara sessiz kalmamanız yanlış yapılanları federasyonlarımızla veya belediyelerimizle paylaşmanız çünkü çökmeye yüz tutmuş parkların artık sporcular için ölüm tuzağı olacağını unutmamanız. Benim ne işim olur demeyin bir gün o parklardan birinde sizinde başınıza kötü kazalar gelebilir. Çünkü parkın dışarıdan güzel gözükmesi içerisinin doğru yapıldığını göstermez açılarının veya park içi objelerin yanlış koyulması da sizi olası kazalara sürükleyebilir.

Betondan yapılmış bir skatepark’ı yanlış yapmak demek, çok büyük bir maliyet anlamına geliyor. Beton parklar o kadar uzun ömürlüler ki hem kurulumu hem de kaldırılması o kadar vakit alıyor ki yetkililerin umrunda olmazsa ki o skateparklar orada çok uzun süre kalacaklar ve hiç kimseye faydası olmayacak, faydasından çok zararı olacak

Sizde bu parkların durumunu merak ediyorsanız parklar hakkında hazırlamış olduğum videoyu izlemek için TIKLA

Alphan ECEVİT

Skateparklar Yıkılıyor

Paten Parçaları ve Teknik Özellikleri

Skateparklar Yıkılıyor

Paten Kaymanın Faydaları

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir