Outdoor Türkiye

YAMAÇ PARAŞÜTÜ

551

Bazen hiç plan yapmadan anı yaşarsınız ya hani, benim için bu deneyimim tam olarak öyle bir oldu. Doğa sporlarını gerçekten çok severim ama yamaç paraşütü yapmak hiç aklımda yoktu. Yaptıktan sonra cesaretim için kendime teşekkür ettim çünkü efsane anlar yaşadım.

Tatil için teyzemin yanına, Tekirdağ Uçmakdere'ye gitmiştim. Bir sabah kahvaltıdan sonra bir anda karar verip, ani bir şekilde evden çıkıp, teyzemlerle yamaç paraşütü yapmak üzere pistte bulmuştum kendimi. Bu tarz doğa sporlarında ilk deneyimim olduğundan dolayı biraz tedirgindim açıkçası. “Yok teyze ben yapmayayım, yaşım küçük, annem kızar, bari izin alayım.” diye kaçmaya çalıştıysam da teyzem beni türlü yollarla ikna etmeyi başardı. Ne de güzel yapmış. Şimdi düşününce iyi ki de bana rüzgarla dans etme fırsatını vermiş diye düşünüyorum.

Eğitmen eşliğinde bir deneyim olunca güven ortamı oluşuyor. Sessiz bir ortamda, doğanın bir parçasıymış hissi ile manzaranın tadını çıkarmak kalıyor geriye. Başta çekindiğim için bir sürü bahane sıralayan ben, havalandıktan kısa bir süre sonra: “Eee yani bu kadarcık mı? demeye başladım. Bunun üzerine eğitmenim sağ, sol manevralarıyla adrenalin seviyemi biraz daha yükseltmişti. O anlar gerçekten çok heyecan vericiydi işte. Manzara muhteşem, sen uçuyorsun, harika! Yere indiğimiz anda hemen alışamadım; ayaklarımı kullanamaz olmuş yere kapaklanmıştım. Çok da gülmüştüm tabii buna. Dengemi kaybedip düşmem dışında her şey harikaydı. Bu yıl tekrar Fethiye'de o eşsiz manzarayla tekrar yamaç paraşütünü tecrübe etme planım var. Heyecan sevenlere tavsiye ederim.

Geri Bildirim